
Siemens Servo 300 Ventilator - Advanced Air Flow Modes For Adults, Pediatrics & Neonates | Enhanced Automode Feature For Improved Comfort & Shorter Weaning Times
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Medical Ventilator |
| Dominant Color | Off-white |
| Power Supply | 120V |
| Weight | 50kg |
| Dimensions | 50x40x100cm |
| Airflow Modes | Multiple modes |
| Usage | Respiratory support for adult, pediatric, and neonatal patients. |
| Compliance | ISO 10993 |
| Features | Adult support, Pediatric support, Neonatal support, Automode feature, Shorter weaning, Improved comfort |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S3K ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Medical Equipment from S3K ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
4
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AMMPS2523A1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AMMPS2523A1Z8
Mumbai, Maharashtra
Managing Director
Mr Kaushik Shetty
Address
9-2/11, Ground Floor, Laxmi Niwas Chs. ( Galaxy Tower) K. K. Marg, Byculla West (S), Mumbai, Maharashtra, 400027, India
Report incorrect details



























