
Semi Automatic Vns Machine - Energetic 220v Ac, 75-300mm Pouch Length, 75-350mm Width | Corrosion Resistant, Plc Controlled, Easy Operation, Fast Packaging
Price: 177000.00 INR
(150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
177000.00 INR / Piece
Weight :
300.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Pouch Length | 75-300mm |
| Pouch Width | 75-350mm |
| Speed | 5-10 pouches/min |
| Power Supply | 220V AC |
| Power Consumption | 2.5 kW |
| Air Required | 10 cfm |
| Usage | Food packaging, powders, granules, snacks, pulses, nuts, rice |
| Features | Energy efficient, Easy operation, Rugged design, Corrosion resistant, Fast packaging, PLC controlled |
| Pkg Box Length | 48.00 inches |
| Stock Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 72.00 inches |
| Mop | 1 |
| Brand Name | INNOVATIVE PACKTECH MACHINES PVT. LTD. |
| MRP | 177000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Weight | 300.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 36.00 inches |
| Shipping Type | order_percent |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AACCI6840D1ZO
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AACCI6840D1ZO
Greater Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr Ajay Kumar
Address
Plot No-120, Udyog Kendra Extn.-II, Ecotech-III, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201308, India
seal packaging machine in Greater Noida
Report incorrect details

































