
Semi-automatic Semi Automatic Type Paver Block Making Machine With Plc Control System
Price: 1770000.00 INR
(1500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1770000.00 INR / Set
Weight :
10.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Any |
| Material | Metal |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Weight | Approx. 1000 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Australia, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, Eastern Europe, South America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 10.00 Tonne |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 80.00 in |
| Pkg Box Height | 80.00 in |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 100 |
| Brand Name | India Hydraulic |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 200.00 in |
| Color | Any |
| Unit Type | Set/Sets |
| Shipping Type | free |
| MRP | 1770000.00 INR |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 1500000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Oil cooling System
Facility to cool down oil even press is working
Safety Feature :
Safety sensor for avoiding accident in working period
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AXXPN9027G1ZX
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AXXPN9027G1ZX
Morbi, Gujarat
Proprietor
Mr Dilip Nakum
Members since
1 Years
Address
Panchasar Road, Moon Nagar Chowk, Near - Aardhana Tower, Opp Street Morbi, Gujarat, 363641, India
paver block making machine in Morbi
Report incorrect details







































