
User Friendly Semi Automatic Type Concrete Paver Block Machine
Price: 1770000.00 INR
(1500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1770000.00 INR / Unit
Weight :
10.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Blue and Yellow |
| Product Type | Concrete Paver Block Machine |
| General Use | Paver Blocks Making |
| Weight (kg) | 1000 Kilograms (kg) |
| Control System | Manual |
| Feature | User Friendly |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 20-25 Days |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | free |
| Max Quantity | 100 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 1770000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 1500000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| Moq | 1 |
| Color | Other, Blue and Yellow |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 80.00 in |
| Weight | 10.00 Tonne |
| Brand Name | India Hydraulic |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Length | 200.00 in |
| Pkg Box Height | 80.00 in |
| Stock Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Features:-
Trouble free performance
Easy installation
High tensile strength
Functionality
Easy to operate
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AXXPN9027G1ZX
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AXXPN9027G1ZX
Morbi, Gujarat
Proprietor
Mr. Dilip
Members since
1 Years
Address
Panchasar Road, Moon Nagar Chowk, Near - Aardhana Tower, Opp Street Morbi, Gujarat, 363641, India
paver block machinery in Morbi
Report incorrect details































