
Semi Automatic Stoneless Flour Mill
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Flour Mill |
| Dominant Color | Brown |
| Motor Power | 1-2 HP |
| Capacity | 25-50 kg/hr |
| Dimensions | 50x40x80 cm |
| Material | Wood, Steel |
| Weight | 50-100 kg |
| Usage | Grinding grains and pulses for various applications |
| Features | Stoneless grinding, Easy operation, High output, Durable build, Efficient use |
Product Overview
Key Features
Features:-
Rugged construction
Easy to use
High efficiency
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kamdhenu Gharghanti has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Flour Mill Machinery & Accessories in bulk from Kamdhenu Gharghanti at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
24ANPPV9402M1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ANPPV9402M1Z9
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Rakesh Bhai Vaghamshi
Address
4 Sigma Estate Virani Aaghat, Pragati Ind Estate, Dhebar Road Rajkot, Gujarat, 360002, India
stoneless flour mill in Rajkot
Report incorrect details









































