
Semi Automatic Slicing Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Slicing Machine |
| Primary Color | Silver |
| Blade Diameter | 300mm |
| Power | 250W |
| Weight | 30kg |
| Dimensions | 500x400x350mm |
| Material | Stainless steel |
| Usage | Slicing meats, cheeses, and vegetables in commercial settings |
| Safety Standards | CE |
| Features | Energy saving, Large capacity, Safe slicing, Easy cleaning, Waterproof |
Product Overview
Key Features
* Average energy saving of 50% compared with competing products
* Large capacity thanks to broad carriage
* Transparent finger protection for a clear view during slicing
* Fewer corners, edges and large radii make cleaning fast and easy
* Optimally sealed against water and dirt
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACW4656R1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACW4656R1ZJ
Navi Mumbai, Maharashtra
Marketing Manager
Mr. Harhsith
Address
Plot No.401, Technocity, No.X5/3, TTC MIDC, Mahape. Navi Mumbai, Maharashtra, 400701, India
ice machine in Navi Mumbai
Report incorrect details










































