
Brocade Semi Automatic Powder Coating Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Powder Capacity | 50 Liters |
| Voltage | 220V |
| Power | 3KW |
| Dimensions | 100x80x160 cm |
| Weight | 100 kg |
| Material | Steel |
| Color | Orange |
| Features | Easy operation, Powder coating, Durable design, Efficient process, Cost effective, High quality, Versatile use |
| Product Type | Semi Automatic Powder Coating Machine |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Delivery Point (DP), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAA GOVINDAM CHEMICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Coating Machine in bulk from RAA GOVINDAM CHEMICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
14
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Director
Mr. R. K. Tiwari
Address
B-1033-34, MANGOLPURI, Delhi, Delhi, 110083, India
powder coating machines in Delhi
Report incorrect details




































