
Semi Automatic Plastic Shredder - Corrosion Resistant, 4-75 Watts Power Consumption | High Strength, Excellent Performance, Rust Free, Silver
Price: 194700.00 INR / Unit
(165000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
265000.00 INR / Unit
Weight :
280.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Plastic Shredder |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 265000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Weight | 280.00 Kilogram |
| Brand Name | ORBIT TEXTOOL ENGINEERS |
| Pkg Box Breadth | 28.00 cm |
| Moq | 1 |
| Color | Silver |
| Returnable | No |
| Price | 165000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Height | 64.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 18.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Power Consumption : 4-75 watts
Driven Type : Electric
Country Of Origin : India
Features:
- High strength
- Excellent performance
- Rust free
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BSVPB7613L1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BSVPB7613L1ZE
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Balasuresh Suresh
Members since
2 Years
Address
B No. 458, Maruthamalai Gounder Layout, Rk Puram, Sathy Road, Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
plastic shredder in Coimbatore
Report incorrect details


































