
Plastic Scrap Grinder Machine - Metal Build, Semi Automatic, 400-500kg Weight, 440v Voltage, Blue Color | Efficient Plastic Waste Processing Solution
Price: 125000.00 INR / Piece
(125000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
125000.00 INR / Piece
Weight :
55.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Type | Plastic Scrap Grinder Machine |
| Material | Metal |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Blue |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 35.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 35.00 cm |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Price | 125000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 125000.00 INR |
| Pkg Box Length | 45.00 cm |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | J. R. CORPORATION |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Weight | 55.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Country of Origin : India
Automatic Grade : Semi Automatic
Weight : 400-500kg
Voltage : 440V
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J. R. CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mixer Grinder in bulk from J. R. CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Jitendra R. Jain
Address
No -93, Ramdev Estate, shahwadi Bus Stop, Narol, Ahmedabad, Gujarat, 382405, India
mixer grinder machine in Ahmedabad
Report incorrect details








































