
Semi Automatic Plastic Machinery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Dimensions | 5x2x1 m |
| Weight | 500 kg |
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 100 units/hr |
| Usage | Plastic container sealing and labeling |
| Standards | ISO 9001 |
| Features | Semi-automatic, Plastic processing, Efficient operation, Durable design, Versatile sizes |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ALOK INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Plastic Processing Machinery from ALOK INDUSTRIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
11
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ABKPY8734C2Z7
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABKPY8734C2Z7
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. R. K. Yadav
Address
C-250, Ground Floor, Pocket C, Sec-4, DSIDC, Bawana, Delhi, Delhi, 110039, India
plastic machinery in Delhi
Report incorrect details































