
Semi Automatic Paste Filling Machine 3, Production Capacity: 20 Pcs/minutes
Price: 65500.00 INR / Piece
(65500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Power | 220V |
| Filling range | 50-500ml |
| Dimensions | 1000x600x1500 mm |
| Weight | 100kg |
| Capacity | 1000 tubes/hr |
| Usage | Filling pastes into containers |
| Accuracy | ±1% |
| Features | Precise filling, Easy operation, Durable design, Efficient process, Cost effective |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price | 65500.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | HYTEK GME |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2000
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06ANHPP3922C2Z8
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ANHPP3922C2Z8
Ambala, Haryana
Proprietor
Mr Navneet Puri
Address
Plot No.31-32, Industrial Estate, HSIDC Industrial Estate, Ambala Cantt, Ambala, Haryana, 133006, India
paste filling machine in Ambala
Report incorrect details


































