
Semi Automatic Paper Cutting Machine 18, Minimum Order Quantity: 1 Piece
Price: 210000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | 18 |
| Type | Paper Cutter |
| Cutting Width | 18" |
| Power | 220V |
| Material | Steel |
| Weight | 150kg |
| Usage | Cutting paper stacks up to 18" |
| Dimensions | 50x70x120 cm |
| Safety Features | Emergency stop |
| Features | Precise cuts, Efficient operation, Semi-automatic, Durable design, Easy operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1964
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03BWNPS2906R1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03BWNPS2906R1ZU
Amritsar, Punjab
Proprietor
Mr. Gurinder
Members since
1 Years
Address
NO-6, GOKAL KA BAGH, NEAR STATE BANK OF INDIA, Amritsar, Punjab, 143001, India
semi automatic paper cutting machine in Amritsar
Report incorrect details


































