






Semi Automatic Labelling Machine With Printer
Price: 53149.65 INR / Unit
(45042.08 + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
53149.65 / Unit
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Silver & Black |
| Product Type | Other, Semi Automatic Labelling Machine with Printer |
| Material | Stainless Steel and Aluminum Alloy |
| Application | Round Bottle, Cylinder, Jar & Tube Labelling |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Other, Semi-Automatic |
| Control System | Other, PLC Based |
| Drive Type | Electric |
| Accuracy | 1 mm |
| Power Source | Other, 220V AC Power Supply |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Weight (kg) | 45 kg |
| Dimension (L*W*H) | 650 mm x 450 mm x 450 mm |
| Capacity | 20-40 bottles/min |
| Feature | Other, Integrated Printer, Adjustable Label Positioning, Easy Operation |
| Delivery Time | 5 Days |
| Mop | 1 |
| Price | 45042.08 (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 30.00 inches |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 30.00 inches |
| Brand Name | SONIC INDUSTRIES |
| Color | Other, Silver & Black |
| Packsize | 1 |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Height | 30.00 inches |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| MRP | 53149.65 |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BIZPV6068D1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BIZPV6068D1ZD
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mrs Sapna Kunal Barot
Members since
3 Years
Address
B No B-301, Third Floor, Central Park Tulinj, Vasai Virar, Thane, Maharashtra, 401209, India
automatic labelling machine in Thane
Report incorrect details

































