






Semi Automatic Labelling Machine
Price: 36858.57 INR / Unit
(31236.08 + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
36858.57 / Unit
Weight :
30.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Stainless Steel Finish |
| Product Type | Other, Semi automatic Labelling machine |
| Material | SS |
| Application | Labeling |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Other, Semi-Automatic |
| Control System | Other, Manual Controls |
| Drive Type | Other, Electric Motor |
| Accuracy | High Precision |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight (kg) | Approx. 25 kg |
| Dimension (L*W*H) | 450 x 300 x 400 mm |
| Capacity | 8 hours |
| Feature | Other, Easy operation, Compact design |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 30.00 inches |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 30.00 inches |
| Brand Name | SONIC INDUSTRIES |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 30.00 inches |
| Price Type | fixed |
| MRP | 36858.57 |
| Returnable | No |
| Price | 31236.08 (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 30.00 Kilogram |
| Color | Other, Stainless Steel Finish |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BIZPV6068D1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BIZPV6068D1ZD
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mrs Sapna Kunal Barot
Members since
3 Years
Address
B No B-301, Third Floor, Central Park Tulinj, Vasai Virar, Thane, Maharashtra, 401209, India
automatic labelling machine in Thane
Report incorrect details


































