
Semi Automatic Jar Washing Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Capacity | Two Jars |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1000x500x800 mm |
| Weight | 50 kg |
| Usage | Washing jars, bottles, containers. |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Dual Tanks, Semi-Automatic, Easy Operation, Efficient Cleaning, Durable Design, Cost Effective |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
500
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AADCE0595N1ZE
Certification
An ISO 9001:2000 Certified Co.
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADCE0595N1ZE
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Chirag Shah
Members since
10 Years
Address
B No. 307 3, NR SEEMA HALL 100 FT SHYAMAL ROAD, SATELITE, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
Report incorrect details






































