
Semi Automatic Hydraulic Power Pack Machine - Mild Steel, 60x50x80 Cm | High Pressure, Easy Operation, Durable Design, Precise Control, 5 Hp Motor
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Motor Power | 5 HP |
| Oil Capacity | 50 Liters |
| Pressure | 200 bar |
| Material | Mild Steel |
| Dimensions | 60x50x80 cm |
| Weight | 150 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High Pressure, Easy Operation, Durable Design, Reliable Performance, Precise Control, Efficient, Cost-effective |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Raj Hydraulics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hydraulic Products & Equipment in bulk from Raj Hydraulics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAFFR8164D1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFFR8164D1Z5
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajveer
Address
Plot No. P-13, Nathan Vihar, Ranhola Village, Nangloi, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details






































