
Semi Automatic Horizontal Flow Wrap Machine - L 4.5m X W 1.5-2.0m X H 1.9m, White, 1.5 Kw Electric Drive
Price: 413000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
430000.00 INR / Unit
Weight :
400.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Type | Wrapping Machines |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 3-4 Week |
| Packaging Details | As required. |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 60.00 in |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | GALAXY PACKAGING INDUSTRIES |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Weight | 400.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| MRP | 430000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 42.00 in |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 96.00 in |
| Min Quantity | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Max Reel Diameter : 300 mm
Max Reel Width : 280 mm - 600 mm
Motor Power : 1.5 Kw
Product Height : 10 mm - 70 mm
Product Length : 50 mm - 400 mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GALAXY PACKAGING INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Packaging Machine from GALAXY PACKAGING INDUSTRIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AXVPM4000A1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AXVPM4000A1ZV
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Rakesh Kumar
Address
Plot No. 39, Gali No. 01, Padam Nagar, Nehar Par, Faridabad, Haryana, 121002, India
automatic flow wrap machine in Faridabad
Report incorrect details

































