
Semi Automatic Envelope Making Machine - High Precision, Easy Operation & Maintenance, Stable Performance For Mass Production
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 500x600x800 mm |
| Weight | 50 kg |
| Material | Mild steel |
| Power | 220V, 50Hz |
| Speed | Variable |
| Envelope Size | Customizable |
| Usage | Commercial envelope production |
| Features | Easy operation, High precision, Easy maintenance, Stable performance, Long life |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TEAM ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from TEAM ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33AAKFT8144L1ZQ
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAKFT8144L1ZQ
Coimbatore, Tamil Nadu
Managing Partner
Mr Anandha Kumar R
Address
166 G-27-B, B/1, 3rd Street, Mullai Nagar, Rajiv Gandhi Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
envelope making machines in Coimbatore
Report incorrect details



































