



Semi Automatic Drum Stirrer
Price: 36000.0 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Type | Semi Automatic Drum Stirrer |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 210 Liters (standard drum size) |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency (MHz) | 50-60 Hz |
| Size | Customizable as per drum size |
| Width | Approx. 500 mm |
| Weight | 60-80 kg (approx.) |
| Dimension (L*W*H) | 800 mm x 500 mm x 1500 mm (approx.) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33CAWPM7416C1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CAWPM7416C1ZK
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Muthumariappan Kaliappan
Members since
1 Years
Address
9, Neelikonam Palayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641004, India
Report incorrect details





















