



Automatic Tin Filling Machine
Price: 105000.00 INR / Unit
(105000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Oil Filling Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Other, Edible Oil, Lubricant Tin Filling |
| Packaging Material | Other, Tin |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Other, PLC based |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220V |
| Weight (kg) | Approx. 380 kg |
| Dimension (L*W*H) | 1800 x 850 x 1800 mm |
| Capacity | Up to 40 cans/min |
| Feature | Other, Volumetric Piston Filling |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Price | 105000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Color | Silver |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33CAWPM7416C1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CAWPM7416C1ZK
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Muthumariappan Kaliappan
Members since
1 Years
Address
9, Neelikonam Palayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641004, India
Report incorrect details

































