
Semi Automatic Core Dry Press Machine - Metal Material, Semi Automatic Operation, Electric Power Source, Coated Surface Treatment | Industrial Usage & Applications
Price: 550000.00 INR / Unit
(550000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
550000.00 INR / Unit
Weight :
855.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Core Dry Press Machine, Other |
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Semi Automatic |
| Surface Treatment | Coated |
| Usage & Applications | Industrial |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 15-30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 65.00 cm |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 110.00 cm |
| Pkg Box Height | 65.00 cm |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 550000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | SHRI VISHWAKARMA ENGINEERS |
| Price Type | fixed |
| Weight | 855.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Price | 550000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AGVPV4319C1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AGVPV4319C1Z3
Yamunanagar, Haryana
Proprietor
Mr Achhey Lal Vishwakarma
Address
Plot No. 79, Saharanpur Road, Pansara, Behind Thana Sadar, Saharanpur Road, Yamunanagar, Haryana, 135001, India
automatic power press machine in Yamunanagar
Report incorrect details




























