
Semi Automatic Chicken Cutting Machine - Compact Stainless Steel Design, Silver Color | High Efficiency, Rugged Construction, Minimal Maintenance, Trouble-free Performance
Price: 31270.00 INR / Piece
(26500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
35000.00 INR / Number
Weight :
45.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Chicken Cutting Machine |
| Weight (kg) | 45 Kilograms (kg) |
| Automatic | No |
| Feature | High Efficiency, Good Quality |
| Payment Terms | Others, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 4 Per Week |
| Delivery Time | 4 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Type | order_percent |
| MRP | 35000.00 INR |
| Product Unit | 1 Number |
| Unit Type | Number |
| Min Quantity | 1 |
| Weight | 45.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 48.00 in |
| Brand Name | Yesem |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Pkg Box Breadth | 36.00 in |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Price | 26500.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 60.00 in |
| Color | Silver |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Compact design
Trouble free performance
Rugged construction
Requires minimal maintenance
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Prakash T
Address
10/6, S.D Complex, Navavoor Pirivu, Maruthamalai Main Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641046, India
chicken cutting machine in Coimbatore
Report incorrect details







































