
Plastic Automatic Grade Egg Incubator
Price: 10030.00 INR / Number
(8500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
10030.00 INR / Number
Weight :
11.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Hatcher |
| Material | Plastic |
| Technology | Automatic |
| Weight | 11 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 4 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 20.00 in |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Number |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Pkg Box Breadth | 15.00 in |
| Shipping Type | order_percent |
| Stock Quantity | 100 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 15.00 in |
| MRP | 10030.00 INR |
| Brand Name | Yesem |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 8500.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Number |
| Max Quantity | 100 |
| Weight | 11.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Easy installation
High tensile strength
Easy to operate
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Prakash T
Address
10/6, S.D Complex, Navavoor Pirivu, Maruthamalai Main Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641046, India
egg hatch incubators in Coimbatore
Report incorrect details

































