
Semi Automatic Chapati Making Machine
Price: 48000.00 INR / Piece
(48000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Semi Automatic Chapati Making Machine |
| General Use | Hotel, commercial kitchens |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Other, Electric |
| Capacity | 500 Chapatis Per Hour |
| Weight (kg) | Approx. 120 kg |
| Product Thickness | 1 mm |
| Product Shape | Round |
| Computerized | No |
| Automatic | Other, Semi Automatic |
| PLC Control | No |
| Heating System | Electric |
| Voltage | 220-240 V |
| Dimension (L*W*H) | 1900 x 900 x 1200 mm |
| Feature | Other, Easy operation, uniform cooking |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Brand Name | ANDAL FOOD MACHINERIES |
| Price | 48000.00 INR (Approx.) |
| Color | Silver |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AGGPV6906Q1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AGGPV6906Q1ZN
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mrs Kothai Andal
Members since
1 Years
Address
SF No 1a, Shanthi Nagar, Peelamedu, Coimbatore, Tamil Nadu, 641004, India
semi automatic chapati making machine in Coimbatore
Report incorrect details
































