
Semi Automatic Chapati Machine 3
Price: 225000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Food Machine |
| Primary Color | Silver |
| Power | 220V |
| Capacity | 100/hour |
| Dimensions | 150x80x100cm |
| Weight | 150kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Makes chapatis automatically. Suitable for restaurants and bakeries. |
| Features | Automatic Dough, Chapti Making, Efficient Process, High Output, Easy Operation, Durable Build, Space Saving, Food Safe |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03BJMPS1049F1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03BJMPS1049F1ZA
Mohali, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Basant Singh Adhikari
Address
Plot No. - 650, Industrial Area Phase - 9, Mohali, Punjab, 160055, India
semi automatic chapati making machine in Mohali
Report incorrect details



























