
Semi Automatic Chapati Making Machine 31
Price: 225000.00 INR / Piece
(225000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Food Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Dimensions | 1500x600x800 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V |
| Capacity | 30-50/min |
| Weight | 150kg |
| Usage | Makes chapatis semi-automatically; ideal for restaurants and bakeries. |
| Features | Automates process, Improved efficiency, Consistent output, Reduced labor, Increased output |
| Brand Name | S N TOOL INDUSTRIES |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Price | 225000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S N TOOL INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chapati Making Machines in bulk from S N TOOL INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03CYQPK4843P1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03CYQPK4843P1ZQ
Mohali, Punjab
Proprietor
Mr. Binod Kumar
Address
Plot No. El650, Industrial Area, Phase 9, Mohali, Punjab, 160062, India
semi automatic chapati making machine in Mohali
Report incorrect details






















