
Semi Automatic Capsules Loading Machine - Stainless Steel, 450x350x800 Mm | Accurate Loading, High Speed, Durable Design
Price: 95000.00 INR
(95000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 450x350x800 mm |
| Power | 220V, 50Hz |
| Capacity | 1000 capsules/hr |
| Weight | 50kg |
| Output | Variable |
| Warranty | 1 year |
| Features | Accurate loading, High speed, Easy operation, Durable design, Low maintenance, Cost effective, Consistent output, Compact size |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Price | 95000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Vishwakarma Pharma Machineries |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vishwakarma Pharma Machineries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Vishwakarma Pharma Machineries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mira Bhayandar, Maharashtra
Partner
Mr. Mahesh S. Dewoolkar
Address
O/8- Kasturi Indl. Estate, Near Swagat hotel, Fatak road, Bhayandar (E), Mira Bhayandar, Maharashtra, 401105, India
semi automatic packing machine in Mira Bhayandar
Report incorrect details


































