
Plastic Semi Automatic Biochemistry Analyzer With 60 Test Per Hour Capacity
Price: 112000.00 INR / Container
(100000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
130000.00 INR / Container
Weight :
3.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Other, Semi Automatic Biochemistry Analyzer |
| Product Type | Biochemistry Analyzer |
| Material | Plastic |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Available as per customer demand |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | Himachal Pradesh, Daman and Diu, Dadra and Nagar Haveli, South India, East India, Andaman and Nicobar Islands, Assam, Arunachal Pradesh, Bihar, Chandigarh, Goa, Haryana, Jammu and Kashmir, Jharkhand, Karnataka, Delhi, Gujarat, North India, Andhra Pradesh, Kerala, Central India, West India, Chhattisgarh, All India |
| Brand Name | KALINGA BIOMEDICAL |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 10 |
| MRP | 130000.00 INR |
| Weight | 3.00 Kilogram |
| Unit Type | Container/Containers |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Currency | INR |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 8.00 cm |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Breadth | 18.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 15.00 cm |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Container/Containers |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Automation-Semi Automatic
Display-Digital
Capacity-60 Test/hour
Light Source Lamp-Halogen Lamp
Photometric Range-0 to 3 OD
Resolution-0.0001A
Item code-132227321
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KALINGA BIOMEDICAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Laboratory Glassware & Equipment in bulk from KALINGA BIOMEDICAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhubaneswar, Odisha
Proprietor
Mr. Manoj Nayak
Address
Plot no-700, Jharpada, Near Divine Public School, Jail Road, Bhubaneswar, Odisha, 751006, India
biochemistry analyzer in Bhubaneswar
Report incorrect details




































