
Semi Automatic Bandsaw, Material: Mild Steel
Price: 55000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Blade Type | Bi-metal |
| Blade Speed | Variable |
| Cutting Capacity | 150mm |
| Motor Power | 1HP |
| Weight | 100kg |
| Dimensions | 1000x500x800mm |
| Usage | Cutting various metal profiles, solid bars, pipes and tubes |
| Features | Precise cuts, Efficient operation, Durable design, Easy operation, Metal cutting |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MANDEEP & SONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Machine in bulk from MANDEEP & SONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AOBPS3622K1ZU
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AOBPS3622K1ZU
New Delhi, Delhi
proprietor
Mr Mandeep Singh
Address
Plot No. N-10/22, Gali No. 10, Anand Parbat Industrial Area Anand Parbat New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details

































