
Roots Horn
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Vehicle Horn |
| Sound Levels | 1200-1610 Hz |
| Material | Metal, Plastic |
| Voltage | 12V |
| Current | 5A |
| Dimensions | Varies |
| Usage | Vehicle warning signals; Two-wheelers, cars, trucks |
| Features | Loud sound, Durable, Reliable, Affordable, Easy install |
Product Overview
Key Features
Megasonic - 1610
Vibrosonic - 1200
Windtone - 450
Smart Tone - 380
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Motomax Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Auto Accessories in bulk from Motomax Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2000
GST NO
07APHPJ5269E1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07APHPJ5269E1ZT
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Amit Jain
Address
Plot No. 941/1, Tilak Gali, Kashmere Gate, Near Bus Stand, Delhi, Delhi, 110006, India
roots horn in Delhi
Report incorrect details























