
Root Blower Parts
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Brass, Plastic |
| Dimensions | 25x15x10 mm |
| Weight | 50 grams |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | 0-80 °C |
| Usage | Root blower air regulation |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | High durability, Customizable sizes, Premium quality, Reasonable price, Long lifespan, Easy installation |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 55 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | AKASH BLOWERS PVT. LTD. |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
20
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AANCA3901E1Z1
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AANCA3901E1Z1
Bahadurgarh, Haryana
Marketing Director
Mr Mukesh Sharma
Address
Plot No. 1710, Modern Industrial Estate, Part B, Distt-Jhajjar, Bahadurgarh, Haryana, 124507, India
Report incorrect details





































