
Roomstylers Ceiling Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Crystal |
| Dimensions | 16x16 inches |
| Weight | 5 kg |
| Wattage | 60W |
| Voltage | 220V |
| Bulb type | LED |
| Finish | Chrome |
| Features | Elegant design, Bright lighting, Easy installation, Durable material, Energy efficient, Crystal accents, Modern style |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Candela Lighting System Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Candela Lighting System Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Deepak
Address
A-23, 1st Floor, Anupam Enclave 2, Saidulajab Extension, Saidulajab Extension. New Delhi, Delhi, 110030, India
Report incorrect details







































