
Temperature 120 Watt Led Par Can Light For Industrial Use With Dmx512 Control
Price: 20160.00 INR / Piece
(18000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Housing material | Aluminum |
| Light source | LED |
| Lamp power | 120 W |
| Light color | White |
| Color temperature | 3000K-6000K |
| Beam angle | 25° |
| Control mode | DMX512 |
| Lifespan | 50 |
| Ip rating | IP20 |
| Voltage | 110-240V |
| Weight | 3.5 Kg |
| Color | Black |
| Light Color | White |
| Shape | Round |
| Product Type | LED Par Can Light |
| Material | Aluminium |
| Lamp Power | 120 Watt (W) |
| Application | Industrial |
| Color | Black |
| GSTIN | 12% |
| Light Color | White |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Brand Name | JAGDAMBA ELECTRONICS |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 18000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 100 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
We have highly professional team who design and manufacture these products using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AMXPM0541R1Z8
Payment Mode
Western Union
Certification
ISO9001:2008, BIS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AMXPM0541R1Z8
New Delhi, Delhi
Proprietor
Ms Jagdamba Electronics
Members since
8 Years
Address
G-8, Magnum House - 1, Karampura Commercial Complex, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details


















