
Room Small Heater
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sagar Enterprises
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room Heater |
| Dominant Color | Silver |
| Heating Element | Quartz |
| Power | 1500W |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 30x20x15 cm |
| Material | Metal/Quartz |
| Safety Features | Thermal Cut-off |
| Usage | Heats small rooms efficiently, providing supplemental warmth for comfort. |
| Features | Quick Heating, Room warming, Compact Design, Safe Operation, Easy Use |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDWPS7665D1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDWPS7665D1ZR
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sachin Sagar
Address
PLOT No. 245 GF Pocket E, DSIIDC, Sector 4, Near Ganga Toli Mandir Bawana Village City, Delhi, Delhi, 110039, India
electric heater in Delhi
Report incorrect details










































