
Room Purifier
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 30x20x15 cm |
| Weight | 5 kg |
| Power | 120 W |
| Airflow | 50 CFM |
| Filter type | HEPA |
| Noise Level | 35 dB |
| Usage | Removes airborne pollutants from rooms up to 200 sq ft |
| Material | Metal, Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Air purification, Improved air, Reduced pollutants, Healthier breathing, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Alpha Power has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Treatment Plants in bulk from Alpha Power at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2005
GST NO
33AAPFA7558J1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAPFA7558J1Z0
Coimbatore, Tamil Nadu
partner
Mr. M. M. Sugavanesvar
Address
No 2A, Second Street, K.K.Nagar, Off Police Quarters, Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
purifier in Coimbatore
Report incorrect details







































