
Room Heater - Abs Plastic, 25x20x15cm, Gray | 1500w Power, 230v Voltage, 100% Copper Motor, 1 Year Warranty, Efficient For Small Rooms
Price: 472.50 INR / Box
(450.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Blower Heater |
| Dominant Color | Gray |
| Power | 1500W |
| Voltage | 230V |
| Material | ABS Plastic |
| Dimensions | 25x20x15cm |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Heats small rooms and offices efficiently. |
| Features | Fast heating, Copper motor, Compact design, AVS body, One-year warranty |
| Supply Ability | 2000 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | isi |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 2 |
| Product Unit | 2 Box/Boxes |
| Currency | INR |
| Moq | 2 |
| Brand Name | Powrteck |
| GSTIN | 5% |
| Price | 450.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Box/Boxes |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
27
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07CPUPK4021G1ZT
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
9001-2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CPUPK4021G1ZT
Delhi, Delhi
M.D
Mr Jaiswal
Members since
8 Years
Address
Block A 27, Sector-19, Rohini, Delhi, Delhi, 110089, India
room heater in Delhi
Report incorrect details

































