
Room Cooler - Sturdy Plastic Housing | Adjustable Fan Speed, Water Level Indicator, Versatile For Home And Office Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room Cooler |
| Dominant Color | White |
| Material | Plastic |
| Power | 100-120V |
| Dimensions | 40x30x60cm |
| Water Capacity | 5 Liters |
| Fan Speed | 3 Levels |
| Weight | 5 kg |
| Usage | Home, office, and small shops cooling |
| Features | Cool air, Water tank, Adjustable speed, Easy controls, Sturdy design, Home/office use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAURYA ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Home Appliances in bulk from SAURYA ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
40
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BCUPS0653J1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BCUPS0653J1ZW
Greater Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Jitendra Singh
Address
Plot B-6/3, Site-V, Kasna Industrial Area, Kasna, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
room cooler in Greater Noida
Report incorrect details









































