
Rooftop Solar Panels By Concept Infracon Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 17% |
| Warranty | 10 years |
| Usage | Residential rooftop electricity generation |
| Features | Solar power, Rooftop, Clean energy, Cost savings, Eco-friendly |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others, Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Concept Infracon Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Concept Infracon Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
GST NO
07AAECC3551F1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAECC3551F1ZY
New Delhi, Delhi
Assistant General Manager
Mr S K Chaubey
Address
No-S-201, Krishana Mall, Plot No. 20, Sector 12, Dwarka, New Delhi, Delhi, 110075, India
Report incorrect details


































