
Rooftop Solar Panel
Price: 24 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10pcs Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Black |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 3-4.5 V |
| Operating Voltage | 12 V |
| Panel Material | Silicon |
| Dimensions | Variable |
| Efficiency | 15-20% |
| Warranty | 5 Years |
| Usage | Rooftop solar power generation for residential or commercial applications. |
| Features | Solar Power, Rooftop Use, Clean Energy, Sustainable, Renewable |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 50000 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ACKPT5067A1ZJ
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ACKPT5067A1ZJ
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Naresh Tomar
Address
Plot No;- 2287/1, Shop No.135, G. Floor, Ambe Market, H.c. Sen. Road, Kauria Pul Srai Road, Srai Baraf Khana Delhi, Delhi, 110006, India
other products in Delhi
Report incorrect details




































