
Rooftop Solar Panel - 1650x990mm, 300w Monocrystalline | 18% Efficiency, Iec61215 Certified, Sustainable Clean Renewable Energy
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Voltage | 36V |
| Weight | 18kg |
| Usage | Rooftop electricity generation for homes and businesses |
| Warranty | 10 Years |
| Certification | IEC61215 |
| Features | Solar Power, Clean Energy, Rooftop Use, Sustainable, Renewable |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08CDZPK1703N1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08CDZPK1703N1ZX
Jodhpur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Sahazad Kj
Address
Bno 208 , Barkatullah Khan Colony, Pratap Nagar, Jodhpur, Rajasthan, 342001, India
Report incorrect details










































