
Ridata 2.4g Wireless Mouse
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | 2.4GHz Wireless |
| DPI | 1600 |
| Transmission Range | 10m |
| Current | 8mA |
| Chip Origin | Taiwan |
| Buttons | 2 |
| Usage | General computing tasks, web browsing, office applications |
| Features | Wireless, 2.4GHz, 1600 DPI, Long range, Taiwan chips |
Product Overview
Key Features
1. Original Imported Chips from Taiwan
2. 1600 DPI, 1000/1600 DPI Switching
3. 10M Transmission, the most to 15m
4. Working Electric Current : 8mA
5. 2.4Ghz wireless Engine
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kunshan Ritek Trading Co. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Computer Mouse in bulk from Kunshan Ritek Trading Co. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
1988
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kunshan, Jiangsu
Name
Ms. Monica Guo
Address
88, second avenue, export processing zone, Kunshan, Jiangsu, 215300, China
wireless mouse in Kunshan
Report incorrect details







































