
Semi-automatic Rice Sifter Machine
Price: 568960.00 INR / Unit
(508000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
675000.00 INR / Unit
Weight :
55.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Sifter Machine |
| Material | Mild Steel |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Weight | 600 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 2-5 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Asia, Central America, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Price | 508000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 675000.00 INR |
| Pkg Box Height | 55.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Length | 120.00 cm |
| GSTIN | 12% |
| Shipping Type | order_percent |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 10 |
| Stock Quantity | 5 |
| Weight | 55.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 120.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | BROTHER MACHINERY CORPORATION |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03DKZPS4133J1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03DKZPS4133J1ZL
Rajpura, Punjab
Partner
Mr. Major Singh
Address
Village - Madanpur, Tehsil - Rajpura, Distt - Patiala, Rajpura, Punjab, 140401, India
rice plant machinery in Rajpura
Report incorrect details






















