
Mild Steel Rice Grader Machine
Price: 588000.00 INR / Unit
(525000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
645000.00 INR / Unit
Weight :
70.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Grader Machine |
| Material | Mild Steel |
| Weight | 700 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 2-5 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, Central America, South America, Western Europe, Middle East, Africa, Asia, Eastern Europe, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 645000.00 INR |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 90.00 cm |
| Brand Name | BROTHER MACHINERY CORPORATION |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 525000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 70.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03DKZPS4133J1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03DKZPS4133J1ZL
Rajpura, Punjab
Partner
Mr. Major Singh
Address
Village - Madanpur, Tehsil - Rajpura, Distt - Patiala, Rajpura, Punjab, 140401, India
rice grader in Rajpura
Report incorrect details





























