
Automatic Rice Plan Sifter
Price: 568960.00 INR / Unit
(508000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
624000.00 INR / Unit
Weight :
75.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Plansifter |
| Material | Mild Steel |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Weight | 780 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 2-5 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | BROTHER MACHINERY CORPORATION |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Pkg Box Height | 90.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Breadth | 125.00 cm |
| Price | 508000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 624000.00 INR |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Max Quantity | 2 |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 12% |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 2 |
| Weight | 75.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 120.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03DKZPS4133J1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03DKZPS4133J1ZL
Rajpura, Punjab
Partner
Mr. Major Singh
Address
Village - Madanpur, Tehsil - Rajpura, Distt - Patiala, Rajpura, Punjab, 140401, India
rice sifter in Rajpura
Report incorrect details
























