
Rice Mill Plant - Stainless Steel, 1090 Kilograms | Automatic Operation, Computerized Control, Reliable Performance, Low Maintenance
Price: 588000.00 INR / Unit
(525000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
645000.00 INR / Unit
Weight :
50.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | Variable |
| Power | Electric |
| Capacity | Customizable |
| Weight | Heavy Duty |
| Warranty | 1 Year |
| Automation | Full |
| Features | High Output, Low Maintenance, Durable Design, Automated Process, Reliable Operation, Easy Operation, Efficient Cleaning, Precise Separating, Effective Packaging |
| Type | Rice Mill Plant |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 2-5 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 75.00 cm |
| MRP | 645000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Price | 525000.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 12% |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | order_percent |
| Brand Name | BROTHER MACHINERY CORPORATION |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Weight | 50.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 90.00 cm |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03DKZPS4133J1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03DKZPS4133J1ZL
Rajpura, Punjab
Partner
Mr. Major Singh
Address
Village - Madanpur, Tehsil - Rajpura, Distt - Patiala, Rajpura, Punjab, 140401, India
rice mill plant in Rajpura
Report incorrect details

























