
Rice Papad - Made From Premium Quality Rice Dough, Enhanced With Natural Salt For Flavor And Preservation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Rice flour |
| Shape | Round |
| Diameter | 10-12cm |
| Thickness | 1-2mm |
| Weight | 10-20g |
| Packaging | Pack of 25 |
| Shelf Life | 6 months |
| Features | Crispy, Tasty, Thin, Authentic, Convenient, Preservative, Affordable |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sanmati Papad Gruhudyog has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Papad in bulk from Sanmati Papad Gruhudyog at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chinchwad, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sanjay Dhoka
Address
Survey No:-283, Plot No:-10, Talera Nagar, Pimpri, Chinchwad, Maharashtra, 411033, India
rice papad in Chinchwad
Report incorrect details




































