
Rice Papad - Premium Quality Rice, Nutrient-preserved Packaging | Mouth-watering Taste, Long Shelf Life, Expertly Processed
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Rice Flour |
| Shape | Round |
| Diameter | 10-12cm |
| Thickness | 1-2mm |
| Weight | 25g |
| Packaging | Corrugated Box |
| Shelf Life | 6 Months |
| Features | Crisp Texture, Authentic Taste, Long Shelf Life, Easy to Cook, Wholesome Snack, Premium Quality, Natural Ingredients |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Renuka Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Papad in bulk from Renuka Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pandharpur, Maharashtra
Proprietor
Mr. Hemant Jadhav
Address
Main Road, District Solapur, Near Vitthal Mandir, Pandharpur, Maharashtra, 413107, India
rice papad in Pandharpur
Report incorrect details






























