
Rice Packaging Machine 7, Sealing Type: Center Seal
Price: 380000.00 INR / Billions Of Unit
(380000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 3 kW |
| Weight | 500 kg |
| Dimensions | 2x2x3 m |
| Material | Stainless steel |
| Packaging Speed | 10 bags/min |
| Usage | Packaging rice into pouches or bags. |
| Compliance | CE |
| Features | Automatic sealing, High speed, Easy operation, Durable design, Precise weighing, Efficient packaging |
| Product Unit | 1 Billions Of Unit |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | VIP MACHINERIES |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price | 380000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Billions Of Unit |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AQRPM1517H1ZU
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AQRPM1517H1ZU
Cuddalore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
CEO
Mageswari
Members since
7 Years
Address
No:10,11, Balaram Nagar, Pillali Thotti, Cuddalore, Tamil Nadu, 607401, India
rice packaging machines in Cuddalore
Report incorrect details

































