
Rice Milling Machine
Price: 200000.00 INR / Piece
(200000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue and White |
| Type | Rice Milling Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 150-200 kg/hour |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Belt Size | B52 |
| Diameter Of Pulley | 8 inch |
| Size | Medium |
| Width | 55 cm |
| Weight | 85 kg |
| Dimension (L*W*H) | 90 x 55 x 110 cm |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Color | Blue and White |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | PANESAR ENGINEERING WORKS |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 15 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1976
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AABFP7221P1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AABFP7221P1Z6
Tarn Taran, Punjab
Partner
Mr. Jatinder Panesar
Members since
6 Years
Address
Khasra No 545, Amritsar Road, Tarn Taran, Punjab, 143401, India
Report incorrect details




































