
Rice Length Grader Machine - Mild Steel, 1500 Kg Automatic Grade , Computerized Operation
Price: 588000.00 INR / Unit
(525000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
675000.00 INR / Unit
Weight :
70.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Rice |
| Material | Mild Steel |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Weight | 1500 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 2-5 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Central America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Weight | 70.00 Kilogram |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 150.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 90.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Price | 525000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Unit/Units |
| Shipping Rate | 6.00 |
| MRP | 675000.00 INR |
| Returnable | No |
| Shipping Type | order_percent |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| GSTIN | 12% |
| Brand Name | BROTHER MACHINERY CORPORATION |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03DKZPS4133J1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03DKZPS4133J1ZL
Rajpura, Punjab
Partner
Mr. Major Singh
Address
Village - Madanpur, Tehsil - Rajpura, Distt - Patiala, Rajpura, Punjab, 140401, India
rice length graders in Rajpura
Report incorrect details













